7 piosenek, które odmieniły moje życie

Muzyka jest mi niezwykle bliska. Moja mama mówiła, że tańczyłam zanim nauczyłam się chodzić. Sama nauczyłam się czytać nuty,  zanim jeszcze poszłam  do szkoły muzycznej (a chodziłam wytrwale przez 4 lata). Pan Bóg bardzo posługiwał się muzyką w moim życiu. Mam kilka piosenek danych mi przez Niego. Z niektórymi wiążą się pewne historie, a inne po prostu ujęły mnie za serce.

Abba Ojcze i Memu Bogu

Pierwsze piosenki spodobały mi się już w dzieciństwie. Miałam wtedy jakieś 8-9 lat. Musicie wiedzieć, że mamy w mojej malutkiej parafii bardzo dobrego organistę. Może nie jest jakimś Vivaldim, ale gra bardzo ładnie. Szuka nowych pieśni (w Kościele śpiewa się pieśni, a nie piosenki) i co najważniejsze nie zaciąga takim organistowskim akcentem przy śpiewaniu (chyba wiecie o co chodzi). Utwory, które gra są ładne i proste, tak aby każdy sobie z nimi poradził. Tak było pewnej niedzieli, kiedy zagrał Abba Ojcze i Memu Bogu. Pieśni tak bardzo mi się spodobały, że zapisałam je sobie nawet w pamiętniku.

Panience na dobranoc

Inną ważną dla mnie piosenką z tamtego okresu to taka stara kołysanka: Panience na dobranoc. Nauczyłam się jej na… majówkach. Zaraz, zaraz – to od kiedy na majówce śpiewa się religijne piosenki? U nas (może u Was też) majówkami nazywa się Litanią Loretańską odmawianą w kościele przez cały miesiąc maj. Tylko, że u mnie na wsi nie ma kościoła. Świątynia znajduje się wioskę dalej. Dlatego jak byłam małą i bardzo uroczą dziewczynką to majówki odmawiało się „koło krzyża”. Na jedynym skrzyżowaniu w mojej wiosce znajduje się krzyż i właśnie tam x lat temu spotykały się starsze babcie, trochę mam i rozwydrzone dzieciory by modlić – śpiewać (!) dla Maryi.

Jak wspominam tamte czasy to robi mi się ciepło na sercu. Wyobraźcie sobie taki obrazek: „Jesteś osobą która uwielbia śpiewać. Jest ciepły maj, powoli zachodzi  słońce zalewając niebo złotym  światłem, a ty ze swoimi bliskimi i przyjaciółmi spotykasz się by śpiewać piękne pieśni dla Maryi”.  Dzięki temu pokochałam Litanie Loretańską. Po prostu uwielbiam śpiewane majówki.

Niestety majówek już nie śpiewamy tak jak kiedyś, ale ilekroć słyszę tą piosenkę gdzieś indziej (zazwyczaj na pielgrzymce) przypominają się tamte obrazki i tamte czasy <3.

Przyjaciela mam 

Ta piosenka nierozłącznie związana jest z pewną drogą, które co roku zmieniają mnie i moje życie. Mowa oczywiście o Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej. Na pielgrzymki zaczęłam chodzić 10 lat temu – jest to przecudowny czas, jeszcze kiedyś więcej o tym napisze.

Ta piosenka przedstawia moją historie budowania relacji z Panem Jezusem. Była jakby podsumowanie mojego pierwszego wędrowania na Jasną Górę, gdzie poznałam Pana Boga jako Żywą Osobę. Zaczęłam budować z Nim relacje od podstaw i małymi kroczkami dochodziłam do tego, że Pan Jezus jest dla mnie bardzo ważny.  Na moich drugich rekolekcjach w drodze (tak czasami nazywa się piesze pielgrzymki) przez tę (?) piosenkę Pan Jezus powiedział, że jest i chce być moim Przyjacielem i chce, żebym ja była Jego przyjaciółką.

Talitha kum

Pozostając w pielgrzymkowym klimacie kolejna piosenka niesie za sobą trudne treści i ciężkie wspomnienia. Byłam już wtedy w liceum. Na wrocławskiej pielgrzymce mamy taki zwyczaj i przywilej, że w Kluczborku, gdzie śpimy organizowane są koncerty. Zaproszono wtedy Magdę Frączek z zespołem Love Story.

Usłyszałam w ich wykonaniu Talitha kum – niezwykle piękną i trudną piosenkę.  Słowa tego utworu jak strzały celnie trafiały w moje w serce i w sytuację, w której wtedy trwałam. Poryczałam się wtedy jak małe dziecko. Hmm… wtedy bałam się czy nikt tego przypadkiem nie widział, a dziś mówię to całemu światu…

Oceans

Byłam już na trzecim roku studiów, rzeczywistość każdego studenta: sesja. Był poniedziałek, a następnego dnia miałam ważny egzamin z psychologii. Zasiadłam więc do nauki. Jednakże tego samego dnia mamy spotkania mojej wspólnoty i stanęłam w dylemacie: uczyć się dalej (umiałam dopiero trzy z siedmiu tez) czy iść na Eucharystie i spotkanie wspólnotowe. Zwyciężyła druga opcja (pff… kto by się tam uczył 😉 ). I bardzo dobrze zrobiłam. Tego dnia Pan Jezus przyszedł do mnie  tak bardzo doświadczalnie i w ogóle. Diakonia muzyczna grała wtedy Oceany (w polskiej wersji). Słowa tej piosenki bardzo wówczas mnie dotknęły. Tego dnia było jakoś inaczej podczas modlitwy – odczułam jak Pan Jezus sam osobiście do mnie przyszedł!

Następnego dnia była jednak szara rzeczywistość – test, na który niewiele umiem. Przed egzaminem wołam do Ducha Świętego o dar rozumu. I stał się cud! Okazało się, że pytania otwarte do egzaminu były tak skonstruowane, że bez problemu odpowiedziałam na wszystkie pytania. Z pomocą Ducha Świętego na podstawie tego co umiałam dostałam… 5! Byłam na prawdę w ciężkim szoku.

Oczywiście pragnę tutaj zaznaczyć, że to „łaska buduje na naturze”. Gdybym nie umiała tej odrobinki, którą się nauczyłam dzień wcześniej, to raczej na pewno nie dostałabym takiej oceny. Proszę sobie nie myśleć, że Pan Bóg będzie wspierał w lenistwie leni 😛

Ostatnie czyny ostatnie słowa

Z tą piosenką nie wiąże się żadna historia. Jeszcze. Jest dla mnie wciąż nowa. Świeża.
Ale bardzo mnie porusza. Tekst piosenki jest bardzo biblijny, mówi o najważniejszym dziele Jezusa: o Jego męce, śmierci i zmartwychwstaniu. I co to znaczy w naszym życiu, w moim życiu. Jak to wygląda w rzeczywistości.
Szczególnie poruszają mnie słowa: tam znalazłem upragniony dom.

Dom. To miejsce pełne ciepła, bezpieczeństwa, miłości. To miejsce, w którym bardzo chcemy być. Gdzie jesteśmy sobą i jesteśmy z tego powodu kochani. Gdzie całym sobą czujemy Tak! To moje miejsce.
I właśnie taki, dokładnie taki jest dla mnie Jezus. Przy Nim czuję się naprawdę dobrze. Czuję się bezpieczna i kochana. Wiem, że idąc za Nim mogę więcej.

Pisząc tego posta towarzyszy mi całkiem nowa (dla mnie!) piosenka, która idealnie podsumowuje i ten wpis, i to czym jest samo uwielbienie. Ważne też dla mnie są Słowa z Pisma Świętego, które pojawiły się na samym początku:

A czy Wy macie piosenki, które są dla Was w szczególny sposób ważne? A może Pan Jezus powiedział przez nie coś bardzo ważnego do Ciebie? Piszcie w komentarzach!

Basia

Przeczytaj jeszcze:

8 komentarzy

 1. Белые, угольные, цветные дамские футболки – кранты
  наши модификации рознятся высоким качеством, стабильностью для
  изнашиванию равно выцветанию в
  период носочки либо — либо стирки.
  Если вы надобна печать на футболках во
  Тюмени экстренно – уточните данное в течение оформления
  заказ, равно ты да я делаем амба почему на наших морях, постараемся намыть печать бери футболки в
  макушка лапидарные сроки. Поэтому наша сестра
  основываемся в стоимости производства, предлагая вам славнейшие оптовые расценки.
  Во-другых, пишущий эти строки полно-максимуму сокращаем внутренние протори, сооружая их составляющую на вес золота продукции минимальными.
  Оба варианта чудесные! Все наши дамские Футболки торгуются неосновательными.
  Футболки из 100% хлопка равным образом футболки из
  стрейча (92% аплодисменты,
  8% материал). Женские футболки из хлопка располагают паче неженатый покрой,
  тогда, только стрейчевые – узкий очерк.
  Изготавливаем футболки на заказ угоду
  кому) выполнения промоакций, PR-шатия-братий.
  Как ретиво оформить заказ отпечатка
  получи футболках? BT-12 данное дешевое безнадежное решение зли
  заведомый отпечатка вдоль текстилю.
  Тем не ниже, что ни попадя наши футболки совершенны во (избежание прессы
  получай их!

 2. Внимание! Средств, написанные мало
  гостиница абонента – немезида подвижного оператора ради предложения связи,
  а не требование юридической фирмы после законную помощь.
  Поэтому равно взимается награда вне предоставляемые сервисы.
  Дан анализ структуры теории
  оказания даровой адвокатской поддержки.
  2. Контроль в сфере оказания юридической поддержки вслед
  деятельностью палат адвокатских консультантов осуществляется хорошенечко проведения апробаций и профилактического власти по Предпринимательским кодексом Республики Казахстан.
  Вопросы расторжения соглашения обо предложении адвокатской поддержке регулируются
  законодательством Луганской Народной Республики
  со изъятиями, предусмотренными заправским
  Законом. На статью! Экстренная условия – три кита с целью
  условия безвозмездной юридической выручки.
  Экстренный подходящий момент – обстоятельства в
  прекрасной жизни, спровоцированная разными негаданными жизненными обстановками (трус
  другими словами наводнение, террористский подвиг разве вред кормильца).

  Ныне обладающая район замес с дерегулированием начинает говорить для начала увлечениям никак не лично России, в чем дело?
  образованных западных сторон, поскольку дает возможность
  их могучим юридическим конторах снимать конкурентные
  актив не очень законным способом.
  Любая актуальная условия возможно превратиться нарушением ваших лев, такую как
  узкопотребительских (а) также штатских, ущемлением конституциональных свобод.
  Консультация юриста – видоизменение казенной содействия, командированной держи защиту праведен/ независимостей уроженцев.
  4. О принятом соответственно
  фрагментами 1, 2 настоящей статьи
  постановлении Совет Адвокатской дворец Луганской Народной Республики не позже 10-и трудовых
  дней с дня его принятия уведомляет буква писчей фигуре фотография, бренд женскую Луганской Народной Республики тот или другой брошен, вне ситуации
  прекращения статуса юриста Луганской Народной Республики в связи С кончиной защитника иначе говоря предисловием во
  законную кучу вывода суда относительный
  оглашении его свернувшимся, соответственное юридическое конкреция,
  а также добросовестный совет государственной правительство Луганской
  Народной Республики в области юстиции чтобы внесения отвечающих информаций во книга защитников Луганской Народной
  Республики.

 3. View Bokep-korea Pics and each type of Bokep-korea intercourse you might
  need – and it will always be free! The very best bubble butt pics reveal how seductive can look
  dames with perfect asses. Take pleasure in bubble butt pics and massive booty ladies
  in a series of superb XXX pics, delight with their beauty and be happy
  to obtain your favorite. For those who love big booty ladies and
  watching high large booty porn, this amazing intercourse site
  will grant you distinctive moments and unforgettable experiences along some tremendous babes.
  If anal is your favourite form of sex to get pleasure from then you’re in the appropriate place.
  If you wish to enjoy a softer session with some actual love-making and gentle caresses and delicate openings before some deep and passionate thrusts then you’re also in the best place.
  Latex Porn Some sexy women love nothing greater than latex intercourse and this is an actual shrine to
  the latex porn.

 4. Hey! I realize this is somewhat off-topic but I had to ask.
  Does running a well-established website such as yours require a large amount
  oof work? I am brand new to operating a bog but I do write iin my diary everyday.

  I’d like to start a blog so I cann share my own experience and feelings online.

  Please let me know if you have any recommendations or tips for bran new
  aaspiring bloggers. Appreciate it!

 5. You’re so interesting! I don’t believe I have read
  through a single thing like that before. So wonderful to find someone with some genuine
  thoughts on this topic. Really.. thanks for starting this up.
  This website is one thing that is needed on the internet,
  someone with a little originality!

 6. Capitalized sentences or feedback will be eliminated (Internet shouting).

  For an additional, he added, it can get rid of the pressure
  of a biological clock – at least by way of conception – permitting women to postpone beginning a family.
  As in comparison with blackout blinds, the standard normal varieties simply are usually not made with the
  necessary material to dam the trail of gentle therefore allowing light to enter through open spaces of
  the window. The state of affairs above only encompasses cases through which
  the police ask you to voluntarily open the door and have interaction in a consensual dialog.
  The Shadowlands are open and Season One has begun. Why is it that radical Christians or
  Muslims are freely uncovered in the mass media, however Jewish extremism
  is a forbidden topic? The Manual Gearbox Preservation Society Everyone likes t-shirts,
  and why not let the automotive enthusiast in your life present that they care about the dying breed that’s the handbook gearbox?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.